D.U.K.

Mūsų partneriai atsako į dažniausiai kylančius klausimus darbo paieškos, karjeros, lyderystės, žmogiškųjų išteklių ir verslumo temomis

Mano gyvenimo aprašymas (CV) neduoda jokių rezultatų. Nors CV rašiau pagal visas rekomendacijas, jis neatrodo įspūdingai, neišsiskiria iš kitų. Ką turėčiau daryti?

Deja, bet daug žmonių, ieškančių darbo, jaučiasi panašiai kaip tu. Mes tai girdime iš mūsų klientų labai dažnai. Nesvarbu ar CV ruošiate pagal Europass, ar kitą šabloną. CV turi aiškiai matytis Jūsų autentiškumas: kūribingumas, gebėjimas analitiškai mąstyti, sklandžiai dėstyti mintis bei be abejonės – Jūsų asmeninė darbinė patirtis paremta faktais, o ne gražiai skambančiais žodžiais. Tačiau jei jaučiatės nepakankamai stipriai su savo dabartiniu CV, mūsų HR partneriai gali padėti šiuo klausimu. Rinkitės vieną iš mūsų specialistų, tuomet pasirinkite Jums tinkamą planą ir pradėkite veikti. 

Darbo pokalbio metu išgirstate: „Atrankoje dalyvauja daug talentingų kandidatų. Kodėl tūrėtume pasirinkti būtent Jus?“

Iš darbo skelbimo aišku, kad Jūs ieškote žmogaus, kuris puikiai išmanytų prekybinės veiklos organizavimą/finansų srautų analizę ar kt…. Tai yra stiprioji mano pusė. Prekybinės veiklos organizavimo/finansų srautų analizės ar kt. patirties įgyjau dirbdamas XX įmonėje, XX pozicijoje.

Koks yra geriausias būdas baigti pokalbį dėl darbo?

Jokiu būdu nebaikite darbo pokalbio žodžiais: „Aš labai noriu šio darbo“. Tai ne tik, kad neprofesionalu, tačiau tokiu būdu nuvertinate save kaip specialistą. Turite išlaikyti savimi pasitikinčio, kompetetingo kandidato įvaizdį. HR specialistas žino, kad norite šio darbo, nes kitaip nebūtumėte atėjęs į darbo pokalbį ir negaištumėte savo laiko. Daug naudingiau ir profesionaliau būtų jei po pokalbio atsiųstumėte HR specialistui gražų padėkos laišką.

Ar būtinos rekomendacijos?

Atsakymas paprastas – visuomet gerai turėti, tačiau prievartos čia nėra. Kai kalbama apie rekomendacijas, jas gali teikti ne tik Jūsų buvęs tiesioginis vadovas (galbūt Jūsų santykiai buvo įtempti), tačiau tai gali būti Jūsų kolegos, klientai, o dar geriau verslo partneriai. Jei dirbote su visiems gerai žinomu klientu, verslo partneriu ir jis geba įvardyti naudą, kurią sukūrėte jam – nedvejokite ir paprašykite rekomendacijos. Tokios rekomendacijos labai vertinamos.

Kiek laiko turėčiau laukti po pokalbio, kol gausiu atsakymą? Ar turėčiau stabdyti darbo paiešką tuo metu?

Jokiu būdu ne. Jei po patikusio darbo pokalbio laukiate kol su Jumis susisieks, neatidėkite kitų pasiūlymų, net jei jie ir nėra tokie patrauklūs. Kaip įprasta, po darbo pokalbio nusiųskite padėkos laišką. Pakartotinai galite susisiekti su darbo pokalbį vedusiu asmeniu po kurio laiko ir pasiteirauti apie situaciją. Teigiamo atsakymo laukimas neturi Jūsų stabdyti nuo kitų paieškų.

Kaip pranešti dabartiniam vadovui, kad išeinate iš darbo?

Turėtumėte paaiškinti dabartiniam darbdaviui, kad įgavote daug patirties dirbant dabartinį darbą, tačiau Jūs esate pasirengęs naujiems iššūkiams, kurie atneš naujas galimybes. Pasistenkite išsiskirti draugiškai, nes tikėtina, kad ateities projektuose gali tekti bendradarbiauti su buvusiu darbdaviu ar kolegomis.

Kokio ilgio turėtų būti CV (gyvenimo aprašymas)?

Jis turėtų būti 1-2 puslapių ir ne daugiau, kuriame visa informacija būtų susijusiu tik su pozicija į kurią kandidatuojate. Žinoma, jei tai nėra pozicija dėl kūrybinio darbo. Kandidatai į kūrybinę poziciją turi pateikti save taip, kad atsiskleistų jų kūrybiškumas.

Kiek ilgai turėčiau išdirbti vienoje darbovietėje? Įsidarbinau naujoje įmonėje, tačiau jo po kelių mėnesių pajutau, kad nebenoriu čia dirbti. Ar mano gyvenimo aprašymas atrodys blogai, jei darbą pakeičiau po 10 mėnesių? Kaip tuomet reikės atsakyti į klausimą „Kodėl taip greitai palikai savo darbą?“

Besikeičiant laikui, keičiasi ir įsisenėję standartai. Anksčiau reikėjo išlaikyti darbo vietą bent dvejus metus, tam, kad Jūsų CV neatrodytų, kad dažnai keičiate darbą. Dabar tai šiek tiek keičiasi, bet tai priklauso ir nuo regiono kuriame dirbate, pozicijos, galų gale nuo priežasčių, kodėl išeinate iš darbo. Jei galite jas įvardinti darbo pokalbio metu – problemų neturėtų kilti.
Juk renkasi ne tik darbdavys, bet ir darbuotojas. Galbūt ši pozicija buvo tiesiog ne Jums.

Turite klausimų? Susisiekite!